Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy wygrywają sprawę dla Ringier Axel Springer

26.03.2015, 12:29; Aktualizacja: 26.03.2015, 12:40
 • Wyślij
 • Drukuj

25 marca 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości powództwo Radosława Sikorskiego w sprawie przeciwko Ringier Axel Springer Polska (RASP). Wydawnictwo reprezentowała kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy.

Reklama

Radosław Sikorski pozwał RASP za naruszające jego dobra osobiste komentarze internautów opublikowane na portalu fakt.pl pod artykułem „Sikorski doniósł na antysemitów z forów internetowych".

Rafał Zięba

Rafał Zięba

źródło: Materiały Prasowe

Radosław Sikorski stał na stanowisku, że wydawca serwisu internetowego jest odpowiedzialny za naruszenie dóbr osobistych przez internautów na zasadach ogólnych wynikających z kodeksu cywilnego oraz prawa prasowego.

Sąd okręgowy w całości oddalił żądanie pozwu. 

Anna Cichońska

Anna Cichońska

źródło: Materiały Prasowe

Wyrok jest nieprawomocny.

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska reprezentowali partnerzy kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy: adwokat Rafał Zięba oraz adwokat Anna Cichońska.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.