Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba Rapala i Partnerzy wygrywają sprawę dla Ringier Axel Springer

26.03.2015, 12:29; Aktualizacja: 26.03.2015, 12:40
 • Wyślij
 • Drukuj

25 marca 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości powództwo Radosława Sikorskiego w sprawie przeciwko Ringier Axel Springer Polska (RASP). Wydawnictwo reprezentowała kancelaria Kochański Zięba Rapala i Partnerzy.

Reklama

Radosław Sikorski pozwał RASP za naruszające jego dobra osobiste komentarze internautów opublikowane na portalu fakt.pl pod artykułem „Sikorski doniósł na antysemitów z forów internetowych".

Rafał Zięba

Rafał Zięba

źródło: Materiały Prasowe

Radosław Sikorski stał na stanowisku, że wydawca serwisu internetowego jest odpowiedzialny za naruszenie dóbr osobistych przez internautów na zasadach ogólnych wynikających z kodeksu cywilnego oraz prawa prasowego.

Sąd okręgowy w całości oddalił żądanie pozwu. 

Anna Cichońska

Anna Cichońska

źródło: Materiały Prasowe

Wyrok jest nieprawomocny.

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska reprezentowali partnerzy kancelarii Kochański Zięba Rapala i Partnerzy: adwokat Rafał Zięba oraz adwokat Anna Cichońska.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.