Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons reprezentowała Bioton S.A. w sporze z Novo Nordisk. Aktualizacja

28.04.2015, 09:46; Aktualizacja: 28.04.2015, 17:29
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił apelację spółki Novo Nordisk przeciwko Bioton S.A., uznając prawomocnie, że rozwiązania zastosowane we wstrzykiwaczu Gensupen, produkowanym przez Bioton, nie naruszają praw patentowych duńskiej firmy.

Reklama

Pełnomocnicy Bioton wskazywali w procesie, że Bioton nie narusza patentów Novo Nordisk.

Radca prawny Marcin Fijałkowski z Baker&Mckenzie, która reprezentowała Novo Nordisk w tej sprawie twierdzi, że ich klient jest rozczarowany wyrokiem sądu apelacyjnego i nadal uważa, że wstrzykiwacz GensuPen narusza jego prawa z patentów.

W skład zespołu Dentons pracującego dla Bioton S.A. wchodzili: Karina Furga-Dąbrowska, partner kierujący zespołem prawa farmaceutycznego i podatkowego; Patrick Radzimierski, partner współkierujący zespołem postępowań sądowych; Joanna Łagowska, partner będący członkiem zespołu postępowań sądowych; Magdalena Warzecha, senior associate pracujący w zespole postępowań sądowych oraz Wojciech Olszewski, associate z zespołu prawa farmaceutycznego i własności intelektualnej. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.