Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons reprezentowała Bioton S.A. w sporze z Novo Nordisk. Aktualizacja

28.04.2015, 09:46; Aktualizacja: 28.04.2015, 17:29
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd Apelacyjny w Poznaniu oddalił apelację spółki Novo Nordisk przeciwko Bioton S.A., uznając prawomocnie, że rozwiązania zastosowane we wstrzykiwaczu Gensupen, produkowanym przez Bioton, nie naruszają praw patentowych duńskiej firmy.

Reklama

Pełnomocnicy Bioton wskazywali w procesie, że Bioton nie narusza patentów Novo Nordisk.

Radca prawny Marcin Fijałkowski z Baker&Mckenzie, która reprezentowała Novo Nordisk w tej sprawie twierdzi, że ich klient jest rozczarowany wyrokiem sądu apelacyjnego i nadal uważa, że wstrzykiwacz GensuPen narusza jego prawa z patentów.

W skład zespołu Dentons pracującego dla Bioton S.A. wchodzili: Karina Furga-Dąbrowska, partner kierujący zespołem prawa farmaceutycznego i podatkowego; Patrick Radzimierski, partner współkierujący zespołem postępowań sądowych; Joanna Łagowska, partner będący członkiem zespołu postępowań sądowych; Magdalena Warzecha, senior associate pracujący w zespole postępowań sądowych oraz Wojciech Olszewski, associate z zespołu prawa farmaceutycznego i własności intelektualnej. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.