Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

SPCG wygrywa sprawę przed SOKiK

28.04.2015, 14:33; Aktualizacja: 28.04.2015, 15:54
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doprowadziła do uchylenia w całości decyzji prezesa UOKiK zarzucającej Deutsche Bank Polska naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

Reklama

Wyrokiem z 24 kwietnia 2015 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że zarzuty stawiane bankowi dotyczące rzekomego naruszenia zbiorowych interesów konsumentów są niezasadne albowiem opierają się na wpisie do rejestru klauzul abuzywnych dokonanym wobec innego podmiotu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Z ramienia kancelarii bank reprezentował prof. Sławomir Dudzik, partner SPCG.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.