Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Najwięksi gracze bezkonkurencyjni w prawniczym rankingu

06.05.2015, 05:35; Aktualizacja: 06.05.2015, 07:29

Polska wciąż pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków usług prawniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Największe pole do popisu dla kancelarii daje sektor energetyczny i branża nieruchomości. W obszarze prawa pracy i life science wybijają się z kolei butiki prawne, często zakładane przez byłych partnerów w wielkich firmach prawniczych.

Reklama

To główne wnioski płynące z opublikowanego niedawno dorocznego przeglądu międzynarodowego rynku usług prawnych Chambers Europe 2015, który już od 25 lat przygotowuje firma badawcza Chambers & Partners. Prestiżowe zestawienie najlepszych kancelarii oraz prawników w kilkunastu obszarach prawa jest opracowywane na podstawie wywiadów zarówno z samymi zainteresowanymi, jak ich klientami, a także w oparciu o informacje zamieszczane w specjalnych kwestionariuszach.


Pozostało jeszcze 73% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.