Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Najwięksi gracze bezkonkurencyjni w prawniczym rankingu

06.05.2015, 05:35; Aktualizacja: 06.05.2015, 07:29

Polska wciąż pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków usług prawniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Największe pole do popisu dla kancelarii daje sektor energetyczny i branża nieruchomości. W obszarze prawa pracy i life science wybijają się z kolei butiki prawne, często zakładane przez byłych partnerów w wielkich firmach prawniczych.

Reklama

To główne wnioski płynące z opublikowanego niedawno dorocznego przeglądu międzynarodowego rynku usług prawnych Chambers Europe 2015, który już od 25 lat przygotowuje firma badawcza Chambers & Partners. Prestiżowe zestawienie najlepszych kancelarii oraz prawników w kilkunastu obszarach prawa jest opracowywane na podstawie wywiadów zarówno z samymi zainteresowanymi, jak ich klientami, a także w oparciu o informacje zamieszczane w specjalnych kwestionariuszach.


Pozostało jeszcze 73% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.