Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelarie z przerostem prawników

20.05.2015, 07:42; Aktualizacja: 20.05.2015, 07:46

Większość wspólników w kancelariach jest przekonanych, że zatrudnia zbyt wielu prawników, bo na jednego przypada zdecydowanie zbyt mało pracy. Management w wielkich firmach prawniczych narzeka zwłaszcza na nadwyżka partnerów bez prawa do udziału w zyskach - to główne wnioski płynące z raportu "Law Firms in Transition 2015" przygotowanego przez amerykańską firmę konsultingową Altman Weil.

Reklama

Aż 60 proc. właścicieli 320 kancelarii prawnych przebadanych przez analityków Altman Weil uważa, że nadmiar pracowników pogarsza rentowność firmy. Dlatego też w porównaniu do lat ubiegłych coraz więcej z nich decyduje się na zatrudnianie prawników na kontrakty na czas określony bądź na zlecanie niektórych projektów wyspecjalizowanych centrom outsourcingowym.


Pozostało jeszcze 63% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.