Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Allen & Overy przygotowała raport na temat transakcji fuzji i przejęć w 2015 roku

20.05.2015, 13:24; Aktualizacja: 20.05.2015, 16:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Zauważalne ożywienie na globalnym rynku fuzji i przejęć niestety nie do końca przekłada się na wzrost transakcji na naszym rynku - mówi Jacek Michalski, partner w warszawskim biurze kancelarii Allen & Overy.

Reklama

Z raportu Allen & Overy wynika m.in., że liczba zawieranych na świecie transakcji, o wartości co najmniej 100 mln dolarów, uległa w bieżącym kwartale obniżeniu w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. 

W ocenie ekspertów firmy powyższe wartości wskazują, że najlepsze jeszcze przed nami, jeśli chodzi o znaczące transakcje o strategicznym znaczeniu.

- Upłynęło nieco czasu po kryzysie finansowym zanim spółki wyzbyły się ostrożności - podkreśla Jeremy Parr, partner w Allen & Overy. I dodaje: - Niektórzy strategiczni gracze od dłuższego czasu rozważali zawarcie transakcji, czekając na odpowiedni moment. Właśnie te transakcje zaczynają teraz być finalizowane.

Z danych Allen & Overy wynika, że jednym z sektorów, w którym wykazywano się szczególną ostrożnością był sektor grup instytucji finansowych (FIG). Transakcja, w której Banco Sabadell dokonał przejęcia banku TSB za kwotę 1,7 miliarda funtów, stanowi pierwszą znaczącą transgraniczną transakcję bankową od czasu kryzysu finansowego. Być może stanie się ona katalizatorem dla podobnych działań - prognozują eksperci. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.