Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Allen & Overy przygotowała raport na temat transakcji fuzji i przejęć w 2015 roku

20.05.2015, 13:24; Aktualizacja: 20.05.2015, 16:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Zauważalne ożywienie na globalnym rynku fuzji i przejęć niestety nie do końca przekłada się na wzrost transakcji na naszym rynku - mówi Jacek Michalski, partner w warszawskim biurze kancelarii Allen & Overy.

Reklama

Z raportu Allen & Overy wynika m.in., że liczba zawieranych na świecie transakcji, o wartości co najmniej 100 mln dolarów, uległa w bieżącym kwartale obniżeniu w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. 

W ocenie ekspertów firmy powyższe wartości wskazują, że najlepsze jeszcze przed nami, jeśli chodzi o znaczące transakcje o strategicznym znaczeniu.

- Upłynęło nieco czasu po kryzysie finansowym zanim spółki wyzbyły się ostrożności - podkreśla Jeremy Parr, partner w Allen & Overy. I dodaje: - Niektórzy strategiczni gracze od dłuższego czasu rozważali zawarcie transakcji, czekając na odpowiedni moment. Właśnie te transakcje zaczynają teraz być finalizowane.

Z danych Allen & Overy wynika, że jednym z sektorów, w którym wykazywano się szczególną ostrożnością był sektor grup instytucji finansowych (FIG). Transakcja, w której Banco Sabadell dokonał przejęcia banku TSB za kwotę 1,7 miliarda funtów, stanowi pierwszą znaczącą transgraniczną transakcję bankową od czasu kryzysu finansowego. Być może stanie się ona katalizatorem dla podobnych działań - prognozują eksperci. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.