Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Giełdowy debiut kancelarii prawnej

21.05.2015, 14:18; Aktualizacja: 21.05.2015, 14:41

Firma prawnicza Gateley będzie pierwszą w Wielkiej Brytanii kancelarią notowaną na londyńskiej giełdzie. Wartość oferty ma wynieść 130-140 mln funtów.

Reklama

Dzięki nowym przepisom wprowadzonym w 2011 r. brytyjskie kancelarie prawne mogą pozyskiwać finansowanie od inwestorów spoza branży prawniczej. Firmy, które się na to zdecydują, stają się tzw. alternatywnymi strukturami biznesowymi (ABS). Założona jeszcze w XIX w. kancelaria Gateley, a dziś mająca oddziały w Anglii, Szkocji i w Dubaju, przekształciła się w ABS w ubiegłym roku.


Pozostało jeszcze 30% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.