Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Przymusowy kurs biznesu na początek pracy

17.06.2015, 14:23; Aktualizacja: 17.06.2015, 14:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Skadden Arps, jedna z największych i najbardziej dochodowych kancelarii na świecie, zaczęła wysyłać wszystkich nowo zatrudnionych prawników na intensywny kurs biznesu.

Reklama

W trakcie trzytygodniowego szkolenia, które firma określa mianem "mini-MBA", nowi pracownicy zdobywają przede wszystkim wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, Uczą się podstaw sporządzania raportów finansowych, bilansów i rachunków zysków i strat, analizy przepływów pieniężnych, wyceny przedsiębiorstw oraz fuzji i przejęć. Do tego chodzą na zajęcia pokazujące, jak rozmawiać z klientami oraz prezentować własne pomysły tak jak robi to prawdziwy prezes. Swoje prezentacje nagrywają, a następnie wspólnie analizują.

- To rzeczy, które są nauczane na pierwszym roku szkoły biznesu, ale do niedawna wydziały prawa nie zajmowały się nimi - mówi Jennifer Pangione, manager zajmujący się rozwojem zawodowym prawników w Skadden Arps. Organizowany przez kancelarię kurs to odpowiedź na rosnące wymagania i coraz większą konkurencję na rynku usług prawniczych. Powoli dostrzegają także amerykańskie szkoły prawa. Dla przykładu, studenci I roku prawa na Harvardzie od niedawna muszą ukończyć kurs z "podstaw MBA".

EŚ/Bloomberg

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.