Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Przymusowy kurs biznesu na początek pracy

17.06.2015, 14:23; Aktualizacja: 17.06.2015, 14:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Skadden Arps, jedna z największych i najbardziej dochodowych kancelarii na świecie, zaczęła wysyłać wszystkich nowo zatrudnionych prawników na intensywny kurs biznesu.

Reklama

W trakcie trzytygodniowego szkolenia, które firma określa mianem "mini-MBA", nowi pracownicy zdobywają przede wszystkim wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, Uczą się podstaw sporządzania raportów finansowych, bilansów i rachunków zysków i strat, analizy przepływów pieniężnych, wyceny przedsiębiorstw oraz fuzji i przejęć. Do tego chodzą na zajęcia pokazujące, jak rozmawiać z klientami oraz prezentować własne pomysły tak jak robi to prawdziwy prezes. Swoje prezentacje nagrywają, a następnie wspólnie analizują.

- To rzeczy, które są nauczane na pierwszym roku szkoły biznesu, ale do niedawna wydziały prawa nie zajmowały się nimi - mówi Jennifer Pangione, manager zajmujący się rozwojem zawodowym prawników w Skadden Arps. Organizowany przez kancelarię kurs to odpowiedź na rosnące wymagania i coraz większą konkurencję na rynku usług prawniczych. Powoli dostrzegają także amerykańskie szkoły prawa. Dla przykładu, studenci I roku prawa na Harvardzie od niedawna muszą ukończyć kurs z "podstaw MBA".

EŚ/Bloomberg

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.