Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Raport Allen & Overy: Duże transakcje M&A zdominowały pierwszą połowę 2015 roku

17.07.2015, 12:19; Aktualizacja: 17.07.2015, 12:44
 • Wyślij
 • Drukuj

W ocenie ekspertów z Allen & Overy takie dane pokazują, że zarządy spółek są gotowe na strategiczne decyzje dotyczące fuzji i przejęć.

Reklama

Z danych firmy Mergermarket wynika, że wartość transakcji fuzji i przejęć w 2015 r. przekroczyła rekordowy poziom zanotowany w pierwszej połowie ubiegłego roku o 12,1 proc., osiągając wartość 1,743 biliona USD, pomimo tego, że ich liczba w tym okresie zmalała o 15,6 proc.

Z raportu kancelarii wynika też, że na rynku M&A nadal dominują Stany Zjednoczone, na które przypadło 42 proc. łącznej wartości transakcji w pierwszej połowie tego roku (tj. 740,5 mld USD).

Jeżeli natomiast chodzi o poszczególne sektory rynku w ujęciu globalnym, wyraźnym liderem jest TMT, który tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku zawarł 1392 transakcji o łącznej wartości 397,8 mld USD.

Dużą aktywność transakcji M&A obserwuje się także w sektorze nauk przyrodniczych, gdzie siłą napędową przemian jest technologia - wynika z analizy sporządzonej przez kancelarię. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.