Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Raport Allen & Overy: Duże transakcje M&A zdominowały pierwszą połowę 2015 roku

17.07.2015, 12:19; Aktualizacja: 17.07.2015, 12:44
 • Wyślij
 • Drukuj

W ocenie ekspertów z Allen & Overy takie dane pokazują, że zarządy spółek są gotowe na strategiczne decyzje dotyczące fuzji i przejęć.

Reklama

Z danych firmy Mergermarket wynika, że wartość transakcji fuzji i przejęć w 2015 r. przekroczyła rekordowy poziom zanotowany w pierwszej połowie ubiegłego roku o 12,1 proc., osiągając wartość 1,743 biliona USD, pomimo tego, że ich liczba w tym okresie zmalała o 15,6 proc.

Z raportu kancelarii wynika też, że na rynku M&A nadal dominują Stany Zjednoczone, na które przypadło 42 proc. łącznej wartości transakcji w pierwszej połowie tego roku (tj. 740,5 mld USD).

Jeżeli natomiast chodzi o poszczególne sektory rynku w ujęciu globalnym, wyraźnym liderem jest TMT, który tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku zawarł 1392 transakcji o łącznej wartości 397,8 mld USD.

Dużą aktywność transakcji M&A obserwuje się także w sektorze nauk przyrodniczych, gdzie siłą napędową przemian jest technologia - wynika z analizy sporządzonej przez kancelarię. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.