Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy przechodzą w chmury

22.07.2015, 14:21; Aktualizacja: 22.07.2015, 15:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Do 120-osobowego zespołu FisherBroyle, największej na świecie wirtualnej kancelarii, dołączyli właśnie kolejni adwokaci, którzy odeszli z tradycyjnych firm prawniczych.

Reklama

Założona w 2004 r. spółka partnerska FisherBroyles specjalizuje się m.in. przestępstwach białych kołnierzyków, prawie farmaceutycznym, compliance oraz sporach sądowych. Od tradycyjnych kancelarii różni się przede wszystkim tym, że jej prawnicy, wśród których wszyscy są partnerami, pracują zwykle tam, gdzie potrzebują ich klienci. Wprawdzie firma ma swoje biura w 18 amerykańskich miastach, ale żeby uzyskać pomoc prawną, trzeba koniecznie umówić się wcześniej na spotkanie. Nie ma tam przestronnych gabinetów, przepełnionych kodeksami bibliotek ani gromady asystentek i sekretarek. Dzięki radykalnej obniżce kosztów działalności wirtualna kancelaria oferuje niższe stawki godzinowe niż tradycyjna konkurencja i nie narzuca partnerom żadnych godzinowych pułapów do osiągnięcia w danym miesiącu. Jeden z magazynów branżowych wyliczył nawet, że prawnicy mogą w ten sposób zatrzymać w sumie nawet 85 proc. tego, co zarobili.

Mimo że FisherBroyles funkcjonuje na amerykańskim rynku już przeszło 15 lat, to znowu zrobiło się o niej głośno po przejęciu ośmiu adwokatów z renomowanej kancelarii Roetzel & Andress, znanej m.in. z reprezentowania takich prestiżowych klientów jak choćby Bank of America. "To znaczące posunięcie w obrębie prawniczej branży gdyż dotyczy całej grupy prawników, którzy wspólnie zdecydowali się odejść z tradycyjnej kancelarii prawnej do firmy, w której praca opiera się na wykorzystaniu chmury" - oświadczył - James Fisher, jeden z założycieli i partner zarządzający w FisherBroyle.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.