Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy przechodzą w chmury

22.07.2015, 14:21; Aktualizacja: 22.07.2015, 15:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Do 120-osobowego zespołu FisherBroyle, największej na świecie wirtualnej kancelarii, dołączyli właśnie kolejni adwokaci, którzy odeszli z tradycyjnych firm prawniczych.

Reklama

Założona w 2004 r. spółka partnerska FisherBroyles specjalizuje się m.in. przestępstwach białych kołnierzyków, prawie farmaceutycznym, compliance oraz sporach sądowych. Od tradycyjnych kancelarii różni się przede wszystkim tym, że jej prawnicy, wśród których wszyscy są partnerami, pracują zwykle tam, gdzie potrzebują ich klienci. Wprawdzie firma ma swoje biura w 18 amerykańskich miastach, ale żeby uzyskać pomoc prawną, trzeba koniecznie umówić się wcześniej na spotkanie. Nie ma tam przestronnych gabinetów, przepełnionych kodeksami bibliotek ani gromady asystentek i sekretarek. Dzięki radykalnej obniżce kosztów działalności wirtualna kancelaria oferuje niższe stawki godzinowe niż tradycyjna konkurencja i nie narzuca partnerom żadnych godzinowych pułapów do osiągnięcia w danym miesiącu. Jeden z magazynów branżowych wyliczył nawet, że prawnicy mogą w ten sposób zatrzymać w sumie nawet 85 proc. tego, co zarobili.

Mimo że FisherBroyles funkcjonuje na amerykańskim rynku już przeszło 15 lat, to znowu zrobiło się o niej głośno po przejęciu ośmiu adwokatów z renomowanej kancelarii Roetzel & Andress, znanej m.in. z reprezentowania takich prestiżowych klientów jak choćby Bank of America. "To znaczące posunięcie w obrębie prawniczej branży gdyż dotyczy całej grupy prawników, którzy wspólnie zdecydowali się odejść z tradycyjnej kancelarii prawnej do firmy, w której praca opiera się na wykorzystaniu chmury" - oświadczył - James Fisher, jeden z założycieli i partner zarządzający w FisherBroyle.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.