Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons, NextLaw Labs i IBM zasilają prawnicze startupy

10.08.2015, 14:46; Aktualizacja: 10.08.2015, 15:24
 • Wyślij
 • Drukuj

Pierwszą firmą w portfolio NextLaw Labs jest ROSS Intelligence, startup rozwijający aplikację doradztwa prawnego w oparciu o system IBM Watson.

Reklama

NextLaw Labs – platforma współpracy w zakresie innowacji, wspólnie z IBM stworzy platformę wykorzystującą IBM Cloud, aby umożliwić startupom sprawniejsze tworzenie i wdrażanie aplikacji prawnych.

- Jest to ważny moment w naszej profesji. Połączenie największej na świecie firmy prawniczej z wiodącym na świecie dostawcą technologii, to tylko jedno z rozwiązań, nad którym pracuje NextLaw Labs w celu przekształcenia branży prawniczej – powiedział Joe Andrew, Global Chairman Dentons.

Pierwsza firma w portfolio NextLaw Labs

NextLaw Labs podpisała umowę z pierwszą firmą w swoim portfolio, ROSS Intelligence Inc., funkcjonującą w ramach systemu Watson Ecosystem. ROSS Intelligence Inc. rozwija ROSS, aplikację doradztwa prawnego opartą na IBM Watson, której celem jest usprawnienie analiz prawnych. Watson, oprogramowanie klasy cognitive computing, umożliwia prawnikom zadanie pytania w ojczystym języku, w sposób w jaki prosiliby o pogłębioną analizę realną osobę. Aplikacja ROSS przegląda akty prawne i zbiera informacje, na podstawie których wyciąga wnioski i generuje kompleksową analizę.

Zanim aplikacja będzie ogólnodostępna na rynku prawniczym, prawnicy i specjaliści z Dentons będą kontynuować współpracę z ROSS poprzez NextLaw Labs, w celu rozbudowy i udoskonalenia zbioru danych prawnych i doświadczeń.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.