Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons, NextLaw Labs i IBM zasilają prawnicze startupy

10.08.2015, 14:46; Aktualizacja: 10.08.2015, 15:24
 • Wyślij
 • Drukuj

Pierwszą firmą w portfolio NextLaw Labs jest ROSS Intelligence, startup rozwijający aplikację doradztwa prawnego w oparciu o system IBM Watson.

Reklama

NextLaw Labs – platforma współpracy w zakresie innowacji, wspólnie z IBM stworzy platformę wykorzystującą IBM Cloud, aby umożliwić startupom sprawniejsze tworzenie i wdrażanie aplikacji prawnych.

- Jest to ważny moment w naszej profesji. Połączenie największej na świecie firmy prawniczej z wiodącym na świecie dostawcą technologii, to tylko jedno z rozwiązań, nad którym pracuje NextLaw Labs w celu przekształcenia branży prawniczej – powiedział Joe Andrew, Global Chairman Dentons.

Pierwsza firma w portfolio NextLaw Labs

NextLaw Labs podpisała umowę z pierwszą firmą w swoim portfolio, ROSS Intelligence Inc., funkcjonującą w ramach systemu Watson Ecosystem. ROSS Intelligence Inc. rozwija ROSS, aplikację doradztwa prawnego opartą na IBM Watson, której celem jest usprawnienie analiz prawnych. Watson, oprogramowanie klasy cognitive computing, umożliwia prawnikom zadanie pytania w ojczystym języku, w sposób w jaki prosiliby o pogłębioną analizę realną osobę. Aplikacja ROSS przegląda akty prawne i zbiera informacje, na podstawie których wyciąga wnioski i generuje kompleksową analizę.

Zanim aplikacja będzie ogólnodostępna na rynku prawniczym, prawnicy i specjaliści z Dentons będą kontynuować współpracę z ROSS poprzez NextLaw Labs, w celu rozbudowy i udoskonalenia zbioru danych prawnych i doświadczeń.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.