Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Haker opublikował w internecie dane i poufne dokumenty wykradzione renomowanej polskiej kancelarii

04.09.2015, 06:11; Aktualizacja: 04.09.2015, 12:36

O sprawie doniosła zaufanatrzeciastrona.pl – serwis poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci. Wiele wskazuje na to, że przed ujawnieniem danych usiłowano nakłonić kancelarię do zapłaty haraczu.

Reklama

Jak podała w czwartek wieczorem zaufanatrzeciastrona.pl, na jednym z internetowych forów działających w sieci tor (która pozwala zachować anonimowość) jeden z użytkowników opublikował ok. 500 MB danych należących do renomowanej warszawskiej kancelarii. Włamywacz twierdzi, że dysponuje ok. 100 GB danych (w tym dotyczących klientów firmy).


Pozostało jeszcze 72% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.