Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Haker opublikował w internecie dane i poufne dokumenty wykradzione renomowanej polskiej kancelarii

04.09.2015, 06:11; Aktualizacja: 04.09.2015, 12:36

O sprawie doniosła zaufanatrzeciastrona.pl – serwis poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci. Wiele wskazuje na to, że przed ujawnieniem danych usiłowano nakłonić kancelarię do zapłaty haraczu.

Reklama

Jak podała w czwartek wieczorem zaufanatrzeciastrona.pl, na jednym z internetowych forów działających w sieci tor (która pozwala zachować anonimowość) jeden z użytkowników opublikował ok. 500 MB danych należących do renomowanej warszawskiej kancelarii. Włamywacz twierdzi, że dysponuje ok. 100 GB danych (w tym dotyczących klientów firmy).


Pozostało jeszcze 72% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.