Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Haker chciał 500 tys. euro okupu od kancelarii

04.09.2015, 14:26; Aktualizacja: 09.09.2015, 10:32

- To nie był żaden Robin Hood, ale raczej Jack the Ripper – mówi mec. Andrzej Tomaszek, wspólnik w spółce Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy, która jest jedną z ofiar ataku hakerskiego. Cyberprzestępca wkradł się na serwery firmy informatycznej obsługującej także szereg innych polskich kancelarii prawnych.

Reklama

Wszystko zaczęło się przedwczoraj. Na skrzynkę mailową mec. Zbigniewa Drzewieckiego, wspólnika w warszawskiej kancelarii, przyszła wiadomość od domniemanego hakera (bądź grupy hakerskiej) posługującego się pseudonimem „fiat126pteam". Utrzymywał on, że wykradł ok. 100 GB danych należących do spółki, w tym informacje dotyczące jej klientów. W zamian za rezygnację z publikacji danych zażądał 500 tys. euro, bo według niego właśnie tyle wynoszą jej dwumiesięczne obroty.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.