Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Haker chciał 500 tys. euro okupu od kancelarii

04.09.2015, 14:26; Aktualizacja: 09.09.2015, 10:32

- To nie był żaden Robin Hood, ale raczej Jack the Ripper – mówi mec. Andrzej Tomaszek, wspólnik w spółce Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy, która jest jedną z ofiar ataku hakerskiego. Cyberprzestępca wkradł się na serwery firmy informatycznej obsługującej także szereg innych polskich kancelarii prawnych.

Reklama

Wszystko zaczęło się przedwczoraj. Na skrzynkę mailową mec. Zbigniewa Drzewieckiego, wspólnika w warszawskiej kancelarii, przyszła wiadomość od domniemanego hakera (bądź grupy hakerskiej) posługującego się pseudonimem „fiat126pteam". Utrzymywał on, że wykradł ok. 100 GB danych należących do spółki, w tym informacje dotyczące jej klientów. W zamian za rezygnację z publikacji danych zażądał 500 tys. euro, bo według niego właśnie tyle wynoszą jej dwumiesięczne obroty.


Pozostało jeszcze 74% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.