Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

100 tys. zł za hakera

07.09.2015, 12:12; Aktualizacja: 07.09.2015, 13:14

Nagrodę w takiej wysokości wyznaczyła kancelaria Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy za wskazanie osób, które w ubiegłym tygodniu zaatakowały jej serwery oraz za dostarczenie dowodów pozwalających postawić cyberprzestępcę przed sądem.

Reklama

Kilka dni temu haker lub grupa hakerska używająca pseudonimu „fiat126pteam" wykradła ok. 100 GB danych należących do spółki (w tym informacje dotyczące jej klientów) oraz zażądała pół miliona euro w zamian za rezygnację z ich publikacji. Gdy kancelaria odmówiła, cyberprzestępca opublikował niewielką część tych dokumentów na jednym z forów internetowych.


Pozostało jeszcze 55% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.