Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Już cztery na dziesięć amerykańskich kancelarii zatrudnia specjalistów od sprzedaży

29.09.2015, 15:54; Aktualizacja: 29.09.2015, 16:31

Jak pokazuje raport Stowarzyszenia Marketingu Prawniczego (LMA) pomysł przyjmowania do pracy sprzedażowców nadal spotyka się z niechęcią ze strony wielu partnerów przywiązanych do tradycyjnych metod pozyskiwania klientów. Ale coraz wyraźniej się to zmienia.

Reklama

42 proc. spośród 53 średnich i dużych firm prawniczych uczestniczących w badaniu przyznało, że zatrudniło specjalistów od sprzedaży usług i rozwijania relacji biznesowych z potencjalnymi klientami. Jedna trzecia ankietowanych kancelarii nie wyklucza, że stworzy takie miejsca pracy w ciągu najbliższych dwóch lat. Ci, którzy nie planują wprowadzania takich zmian, najczęściej tłumaczą to negatywnym odbiorem ze strony środowiska i nieufnością wobec powierzania opieki nad klientami nieprawnikom.


Pozostało jeszcze 12% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.