Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pierwszy Polak we władzach Komisji do spraw Konkurencji ICC w Paryżu

01.10.2015, 10:12; Aktualizacja: 01.10.2015, 10:23
 • Wyślij
 • Drukuj

Międzynarodowa Izba Handlowa ICC powołała nowych współprzewodniczących strategicznej grupy do spraw karteli i leniency. Jednym z nich został Marcin Trepka, counsel, współkierujący praktyką prawa konkurencji K&L Gates w Polsce.

Reklama

Jest to pierwsza w historii nominacja dla Polaka w Komisji Konkurencji ICC. Organizacja gromadzi ponad 300 ekspertów w dziedzinie prawa konkurencji, w tym radców prawnych z przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych oraz prawników prowadzących prywatną praktykę z 40 krajów.

-Jednym z priorytetów strategicznej grupy do spraw karteli i leniency jest poprawa i konwergencja programów łagodzenia kar, tak by procedura leniency była bardziej przejrzysta i przewidywalna dla przedsiębiorców - stwierdza Marcin Trepka.

PS

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.