Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pierwszy Polak we władzach Komisji do spraw Konkurencji ICC w Paryżu

01.10.2015, 10:12; Aktualizacja: 01.10.2015, 10:23
 • Wyślij
 • Drukuj

Międzynarodowa Izba Handlowa ICC powołała nowych współprzewodniczących strategicznej grupy do spraw karteli i leniency. Jednym z nich został Marcin Trepka, counsel, współkierujący praktyką prawa konkurencji K&L Gates w Polsce.

Reklama

Jest to pierwsza w historii nominacja dla Polaka w Komisji Konkurencji ICC. Organizacja gromadzi ponad 300 ekspertów w dziedzinie prawa konkurencji, w tym radców prawnych z przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych oraz prawników prowadzących prywatną praktykę z 40 krajów.

-Jednym z priorytetów strategicznej grupy do spraw karteli i leniency jest poprawa i konwergencja programów łagodzenia kar, tak by procedura leniency była bardziej przejrzysta i przewidywalna dla przedsiębiorców - stwierdza Marcin Trepka.

PS

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.