Piątek, 1 lipca 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Hakerzy upodobali sobie prawników

13.10.2015, 12:16; Aktualizacja: 13.10.2015, 13:38

Był już fałszywy komornik, który rozsyłał fikcyjne nakazy zapłaty, to teraz przyszła kolej na adwokata. Jak donosi zaufanatrzeciastrona.pl tym razem hakerzy rozsyłali fikcyjne wezwania do zapłaty podszywając się właśnie pod członka palestry.

reklama

Zaufanatrzeciastrona.pl informuje, że w treści wiadomości zatytułowanej "Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wierzytelności" zawarte są informacje o rzekomych zaległościach finansowych, które mają ponoć zostać wyegzekwowane przez kancelarię "Pawłowski & Partners" ( firma prawnicza o dokładnie takiej nazwie nie istnieje).


Pozostało jeszcze 52% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Śledź nas na:

Polecamy

 • Sądownictwo

  KRS o niepowołanych sędziach

  KRS o niepowołanych sędziach

  W przyszłym tygodniu Krajowa Rada Sądownictwa zajmie się sprawą odmowy powołania przez prezydenta 10 kandydatów wskazanych przez radę do pełnienia urzędu sędziego - zapowiedział rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek.

 • Rynek

  Nieufni wobec Big Data

  Nieufni wobec Big Data

  Nie ma co się dziwić złowieszczym prognozom, że za kilkadziesiąt lat wielu pracowników kancelarii zastąpią roboty. Może nie są jeszcze tak biegłe w rozwiązywaniu problemów prawnych, ale na pewno lepiej niż prawnicy posługują się Excelem.

 • Kariera

  Co dalej, panie mecenasie

  Co dalej, panie mecenasie

  Czerwiec to miesiąc ślubowań. Świeżo upieczeni adwokaci i radcowie prawni staną przed wyborem – kontynuować współpracę z dotychczasowym pracodawcą, szukać możliwości rozwoju gdzieś indziej, a może pójść „na swoje”.

 • DGP

  Ruszył konkurs Rising Stars

  Ruszył konkurs Rising Stars

  Już po raz piąty Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer nagrodzą wschodzące gwiazdy prawniczego świata. Na zgłoszenia czekamy do 5 sierpnia.