Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ponad 50 brytyjskich kancelarii prawnych w tym roku zaatakowanych przez hakerów

16.10.2015, 13:47; Aktualizacja: 16.10.2015, 14:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Solicitors Regulation Authority (SRA), organ nadzorujący zawód prawnika w Anglii i Walli, poinformował, że cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody uderzania w branżę prawniczą.

Reklama

Z danych SRA wynika, że tylko w tym roku hakerzy próbowali wykraść od 40 tys. do 2 mln funtów od poszczególnych kancelarii prawnych. Najczęściej popełniane przez nich oszustwa to wyłudzenia informacji na temat rachunków bankowych (tzw. phishing), instalowanie złośliwego oprogramowania, przekierowywanie emaili z wrażliwymi danymi oraz stałych zleceń. Przypadki cyberprzestępstw opisywane przez SRA pokazują, że część winy leży często po stronie samych prawników, gdyż w mediach społecznościowych lub rozmowach telefonicznych ujawniają oni zbyt wiele prywatnych informacji.

Coraz bardziej popularną metodą cyberataku jest podszywanie się pod kancelarie prawne i przesyłanie w ich imieniu emaili klientom. Nierzadko zawierają one informację o zmianie numeru konta bankowego firmy wraz prośbą o przelanie pieniędzy na inny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.