Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ponad 50 brytyjskich kancelarii prawnych w tym roku zaatakowanych przez hakerów

16.10.2015, 13:47; Aktualizacja: 16.10.2015, 14:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Solicitors Regulation Authority (SRA), organ nadzorujący zawód prawnika w Anglii i Walli, poinformował, że cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody uderzania w branżę prawniczą.

Reklama

Z danych SRA wynika, że tylko w tym roku hakerzy próbowali wykraść od 40 tys. do 2 mln funtów od poszczególnych kancelarii prawnych. Najczęściej popełniane przez nich oszustwa to wyłudzenia informacji na temat rachunków bankowych (tzw. phishing), instalowanie złośliwego oprogramowania, przekierowywanie emaili z wrażliwymi danymi oraz stałych zleceń. Przypadki cyberprzestępstw opisywane przez SRA pokazują, że część winy leży często po stronie samych prawników, gdyż w mediach społecznościowych lub rozmowach telefonicznych ujawniają oni zbyt wiele prywatnych informacji.

Coraz bardziej popularną metodą cyberataku jest podszywanie się pod kancelarie prawne i przesyłanie w ich imieniu emaili klientom. Nierzadko zawierają one informację o zmianie numeru konta bankowego firmy wraz prośbą o przelanie pieniędzy na inny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.