Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Świeca i Wspólnicy reprezentuje poszkodowanych przez Grupę Volkswagen AG

16.10.2015, 16:53; Aktualizacja: 16.10.2015, 17:17
 • Wyślij
 • Drukuj

W ocenie kancelarii łączna wartość roszczeń może wynieść nawet 12 mld zł.

Reklama

Grupa VW AG sprzedawała samochody z wadą, która powoduje nadmierną emisję substancji toksycznych.

Dlatego posiadacze tych aut mogą wystąpić z roszczeniami z tytułu rękojmi i żądać wymiany samochodu na zupełnie nowy. W obecnej chwili wartość roszczeń wobec VW może sięgnąć nawet 12 mld zł - przy przyjęciu uśrednionej wartości jednego auta na kwotę 70 tys zł z uwzględnieniem 170 tys. samych jeżdżących obecnie w Polsce samochodów marki VW - czytamy w komunikacie kancelarii

Roszczeniem alternatywnym może być z kolei odszkodowanie. W takiej sytuacji VW zapłacić może  3,5 mld zł - wskazano w informacji. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.