Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Świeca i Wspólnicy reprezentuje poszkodowanych przez Grupę Volkswagen AG

16.10.2015, 16:53; Aktualizacja: 16.10.2015, 17:17
 • Wyślij
 • Drukuj

W ocenie kancelarii łączna wartość roszczeń może wynieść nawet 12 mld zł.

Reklama

Grupa VW AG sprzedawała samochody z wadą, która powoduje nadmierną emisję substancji toksycznych.

Dlatego posiadacze tych aut mogą wystąpić z roszczeniami z tytułu rękojmi i żądać wymiany samochodu na zupełnie nowy. W obecnej chwili wartość roszczeń wobec VW może sięgnąć nawet 12 mld zł - przy przyjęciu uśrednionej wartości jednego auta na kwotę 70 tys zł z uwzględnieniem 170 tys. samych jeżdżących obecnie w Polsce samochodów marki VW - czytamy w komunikacie kancelarii

Roszczeniem alternatywnym może być z kolei odszkodowanie. W takiej sytuacji VW zapłacić może  3,5 mld zł - wskazano w informacji. 

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.