Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Raport Allen & Overy: 2015 - rok wielkich fuzji i przejęć

23.10.2015, 12:41; Aktualizacja: 23.10.2015, 13:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że wartość transakcji fuzji i przejęć przekroczy poziom sprzed kryzysu finansowego - prognozuje Allen & Overy.

Reklama

Z danych zebranych przez platformę Mergermarket wynika, że wartość tego typu transakcji wzrosła w trzecim kwartale o 19 proc., w porównaniu do roku ubiegłego. Ogólna liczba spraw jednak zmalała, i to o 13 proc. Tendencja spadkowa utrzymuje się przez cały rok, pomimo rekordowo wysokiej liczby dużych transakcji o strategicznym znaczeniu - czytamy w raporcie firmy.

Nie wszędzie jednak sytuacja wygląda tak dobrze. Europa Środkowo – Wschodnia nadal pozostaje pod negatywnym wpływem kryzysu na wschodzie, co powoduje, że zarówno ilość, jak i wielkość transakcji kształtuje się na stosunkowo niskim poziomie . Widać już jednak wstępne oznaki ożywienia i świeżego spojrzenia inwestorów na ten region. Już teraz daje się zauważyć wzmożoną aktywność chińskiego kapitału, między innymi w Rosji czy w Czechach - wskazuje Alllen & Overy.

A jak sytuacja wygląda w Polsce? - Aktualna sytuacja na polskim rynku fuzji i przejęć pozwala na umiarkowany optymizm. Możemy dziś mówić o stabilizacji tego rynku, na co wskazuje liczba transakcji i ich skala. Szacujemy, że do końca roku liczba ta będzie zbliżona do ubiegłorocznych wyników – mówi Jacek Michalski, partner w warszawskim biurze kancelarii Allen & Overy.

PS/źródło: Raport Allen & Overy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.