Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Raport Allen & Overy: 2015 - rok wielkich fuzji i przejęć

23.10.2015, 12:41; Aktualizacja: 23.10.2015, 13:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Wszystko wskazuje na to, że wartość transakcji fuzji i przejęć przekroczy poziom sprzed kryzysu finansowego - prognozuje Allen & Overy.

Reklama

Z danych zebranych przez platformę Mergermarket wynika, że wartość tego typu transakcji wzrosła w trzecim kwartale o 19 proc., w porównaniu do roku ubiegłego. Ogólna liczba spraw jednak zmalała, i to o 13 proc. Tendencja spadkowa utrzymuje się przez cały rok, pomimo rekordowo wysokiej liczby dużych transakcji o strategicznym znaczeniu - czytamy w raporcie firmy.

Nie wszędzie jednak sytuacja wygląda tak dobrze. Europa Środkowo – Wschodnia nadal pozostaje pod negatywnym wpływem kryzysu na wschodzie, co powoduje, że zarówno ilość, jak i wielkość transakcji kształtuje się na stosunkowo niskim poziomie . Widać już jednak wstępne oznaki ożywienia i świeżego spojrzenia inwestorów na ten region. Już teraz daje się zauważyć wzmożoną aktywność chińskiego kapitału, między innymi w Rosji czy w Czechach - wskazuje Alllen & Overy.

A jak sytuacja wygląda w Polsce? - Aktualna sytuacja na polskim rynku fuzji i przejęć pozwala na umiarkowany optymizm. Możemy dziś mówić o stabilizacji tego rynku, na co wskazuje liczba transakcji i ich skala. Szacujemy, że do końca roku liczba ta będzie zbliżona do ubiegłorocznych wyników – mówi Jacek Michalski, partner w warszawskim biurze kancelarii Allen & Overy.

PS/źródło: Raport Allen & Overy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.