Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Hakerzy zaatakowali kolejną kancelarię

10.11.2015, 17:41; Aktualizacja: 10.11.2015, 18:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Tym razem ofiarą cyberprzestępców została kancelaria Pieróg & Partnerzy. 

Reklama

Scenariusz działań hakerów wygląda za każdym razem podobnie. Użytkownicy poczty e-mail dostają wiadomości mające sugerować, że wszczęto przeciwko nim działania prawne. Każdy taki e-mail zawiera załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może zainfekować komputer.

Nie inaczej było w przypadku kancelarii Pieróg & Partnerzy, która poinformowała, że w dniach 9-10 listopada szereg osób fizycznych i prawnych otrzymało z adresu mailowego info@tokksa.pl wiadomość zawierającą wezwanie do zapłaty lub informacje o przekazaniu przeciwko nim aktu oskarżenia.

W podpisie wiadomości widniała nazwa oraz adres kancelarii.

- Wiadomości te nie zostały wysłane z serwera kancelarii Pieróg & Partnerzy, a ich autorem nie jest żaden ze współpracowników ani pracowników - informuje Joanna Presz-Król, partner zarządzający w kancelarii. Dodaje, że podjęto już kroki prawne w celu wyjaśnienia sprawy.

Kancelaria uruchomiła też specjalny adres e-mail: zawiadomienie@pierog.pl, pod który można przesyłać informacje, że było się adresatem takiej wiadomości.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.