Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Hakerzy zaatakowali kolejną kancelarię

10.11.2015, 17:41; Aktualizacja: 10.11.2015, 18:10
 • Wyślij
 • Drukuj

Tym razem ofiarą cyberprzestępców została kancelaria Pieróg & Partnerzy. 

Reklama

Scenariusz działań hakerów wygląda za każdym razem podobnie. Użytkownicy poczty e-mail dostają wiadomości mające sugerować, że wszczęto przeciwko nim działania prawne. Każdy taki e-mail zawiera załącznik ze szkodliwym oprogramowaniem, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może zainfekować komputer.

Nie inaczej było w przypadku kancelarii Pieróg & Partnerzy, która poinformowała, że w dniach 9-10 listopada szereg osób fizycznych i prawnych otrzymało z adresu mailowego info@tokksa.pl wiadomość zawierającą wezwanie do zapłaty lub informacje o przekazaniu przeciwko nim aktu oskarżenia.

W podpisie wiadomości widniała nazwa oraz adres kancelarii.

- Wiadomości te nie zostały wysłane z serwera kancelarii Pieróg & Partnerzy, a ich autorem nie jest żaden ze współpracowników ani pracowników - informuje Joanna Presz-Król, partner zarządzający w kancelarii. Dodaje, że podjęto już kroki prawne w celu wyjaśnienia sprawy.

Kancelaria uruchomiła też specjalny adres e-mail: zawiadomienie@pierog.pl, pod który można przesyłać informacje, że było się adresatem takiej wiadomości.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.