Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Raport Allen & Overy: Rozbieżności w strategii podatkowej spółek

18.11.2015, 12:30; Aktualizacja: 18.11.2015, 13:14
 • Wyślij
 • Drukuj

Z badania przeprowadzonego przez Allen & Overy wynika, że spółki borykają się z poważnymi wyzwaniami usiłując osiągnąć równowagę w planowaniu podatkowym.

Reklama

Z jednej strony zmagają się z wymogami przejrzystości, a z drugiej z chęcią uzyskania oszczędności podatkowych - czytamy w komunikacie firmy.

Blisko 72 proc. spółek deklaruje, że ich podejście do planowania podatkowego jest sprzeczne z oczekiwaniami ich krajowych organów skarbowych. W Wielkiej Brytanii odsetek ten sięgnął 78 proc. Jednocześnie 77 proc. ankietowanych twierdzi, że inwestorzy wywierają zwiększony wpływ na ich strategię podatkową, w wielu przypadkach domagając się większego dostępu do danych i oszczędności finansowych - wynika z badania Allen & Overy.

Ponadto spółki zwracają coraz większą uwagę na ryzyka związane z planowaniem podatkowym. Badanie wskazuje, że 40proc. respondentów z sektora górniczego, finansowego i telekomunikacyjnego podkreśla, że kwestie podatkowe stanowią istotną część zarządzania ryzykiem reputacyjnym.

Także podatnicy w Polsce są coraz bardziej świadomi ryzyka reputacyjnego związanego z optymalizacją podatkową.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.