Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy K&L Gates reprezentowali Polskę w postępowaniu arbitrażowym

04.12.2015, 12:04; Aktualizacja: 04.12.2015, 12:26
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodzi o sprawę z powództwa Vincenta J. Ryana oraz dwóch spółek kontrolowanych przez niego - Schooner Capital oraz Atlantic Investment Partners.

Reklama

Postępowanie toczyło się na podstawie polsko-amerykańskiego traktatu o ochronie inwestycji, a wartość roszczeń w sumie przekraczała 500 milionów złotych.

Rafał Morek

Rafał Morek

źródło: Materiały Prasowe

Resortem odpowiedzialnym za prowadzenie sprawy było Ministerstwo Finansów a pełnomocnikiem procesowym w sprawie była Prokuratoria Generalna SP oraz K&L Gates (Wojciech Sadowski oraz Rafał Morek). Skarżących reprezentowała kancelaria Kochański Zięba i Wspólnicy.

Wojciech Sadowski

Wojciech Sadowski

źródło: Materiały Prasowe

Tłem sporu była upadłość spółki Kama Foods, która kiedyś była wiodącym w Polsce producentem margaryny Kama. Skarżący twierdzili, że upadłość ta została spowodowana działaniami polskich organów podatkowych.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.