Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicy K&L Gates reprezentowali Polskę w postępowaniu arbitrażowym

04.12.2015, 12:04; Aktualizacja: 04.12.2015, 12:26
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodzi o sprawę z powództwa Vincenta J. Ryana oraz dwóch spółek kontrolowanych przez niego - Schooner Capital oraz Atlantic Investment Partners.

Reklama

Postępowanie toczyło się na podstawie polsko-amerykańskiego traktatu o ochronie inwestycji, a wartość roszczeń w sumie przekraczała 500 milionów złotych.

Rafał Morek

Rafał Morek

źródło: Materiały Prasowe

Resortem odpowiedzialnym za prowadzenie sprawy było Ministerstwo Finansów a pełnomocnikiem procesowym w sprawie była Prokuratoria Generalna SP oraz K&L Gates (Wojciech Sadowski oraz Rafał Morek). Skarżących reprezentowała kancelaria Kochański Zięba i Wspólnicy.

Wojciech Sadowski

Wojciech Sadowski

źródło: Materiały Prasowe

Tłem sporu była upadłość spółki Kama Foods, która kiedyś była wiodącym w Polsce producentem margaryny Kama. Skarżący twierdzili, że upadłość ta została spowodowana działaniami polskich organów podatkowych.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.