Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ekspert w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego dołączy do kancelarii Magnusson

15.12.2015, 10:56; Aktualizacja: 15.12.2015, 11:18
 • Wyślij
 • Drukuj

Christer Söderlund ze szwedzkiej kancelarii Vinge od 1 stycznia 2016 r. dołączy do zespołu kancelarii Magnusson jako senior counsel w biurze w Sztokholmie.

Reklama

Christer Söderlund jest uznanym ekspertem w zakresie arbitrażu międzynarodowego. Był członkiem Rady Dyrektorów Instytutu Arbitrażowego SCC (2007-2009), a w 2006 roku został powołany przez rząd Szwecji do składu orzekającego Międzynarodowego Centrum Rozwiązywania Sporów Inwestycyjnych ICSID. Jest również arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Ponadto zasiada w składach orzekających wielu innych instytutów arbitrażowych, w tym Międzynarodowego Komercyjnego Sądu Arbitrażowego w Moskwie, Regionalnego Centrum Międzynarodowego Arbitrażu Komercyjnego w Kairze, Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Kazachstanie, Komisji Arbitrażowej w Pekinie, oraz Panelu Arbitrów Branży Energetycznej przy Międzynarodowym Centrum Rozstrzygania Sporów ICDR.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.