Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Prawa Pracy Wojewódka i Wspólnicy reprezentowała w sądzie PKP Cargo

16.12.2015, 12:14; Aktualizacja: 17.12.2015, 07:31
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodziło o sprawę Józefa Wilka, który domagał się przywrócenia do pracy na kolei. 10 grudnia Sąd Okręgowy w Nowym Sączu oddalił powództwo.

Reklama

W 2013 roku Józef Wilk został zwolniony dyscyplinarnie za fałszowanie kart pracy, brak świadczenia pracy w określonych datach oraz sprowadzenie swoim postępowaniem zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

W styczniu tego roku sąd pierwszej instancji wydał niekorzystny dla Józefa Wilka wyrok, od którego związkowiec się odwołał. Sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, który 10 grudnia podtrzymał decyzję o oddaleniu w całości jego powództwa. Sąd podkreślił, że przyczyny wskazane w dyscyplinarnym zwolnieniu były prawdziwe - informuje kancelaria w komunikacie.

PKP Cargo reprezentowała mec. Izabela Zawacka z Kancelarii Prawa Pracy „Wojewódka i Wspólnicy” Sp. k.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.