Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kolejny rekordowy rok pod względem transakcji M&A

30.12.2015, 16:04; Aktualizacja: 30.12.2015, 16:25
 • Wyślij
 • Drukuj

W 2015 roku wiele spółek angażowało olbrzymie kwoty w przełomowe transakcje - wynika z raportu Allen & Overy.

Reklama

Globalnie wartość transakcji wzrosła o 22 proc. w porównaniu do ubiegłego roku, osiągając bezprecedensową sumę 4 bilionów USD, przy dalszym spadku ich liczby o niemal 13 proc. - czytamy w raporcie firmy.

Wynika z niego również, że mniej więcej jedna trzecia wszystkich transakcji w 2015 roku miała charakter transgraniczny. Z kolei sektory najbardziej aktywne pod względem wartości umów to TMT i life sciences.

Najwięcej transakcji M&A zawarto w Stanach Zjednoczonych. Ich wartość wyniosła ponad 5 mld USD.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.