Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Ślązak, Zapiór i Wspólnicy poszerzyła grono wspólników

05.01.2016, 14:19; Aktualizacja: 05.01.2016, 14:22
 • Wyślij
 • Drukuj

1 stycznia 2016 roku grono wspólników kancelarii powiększyło się o dwóch adwokatów: Katarzynę Stabińską oraz Jakuba Ślązaka.

Reklama

Adwokat Katarzyna Stabińska jest szefem zespołu prawa handlowego, fuzji i przejęć. Od wielu lat doradza spółkom publicznym i grupom kapitałowym. Jest także autorem i koordynatorem kilkunastu audytów oceniających stan prawny spółek prawa handlowego (due diligence), w tym audytów dokonywanych pod kątem transakcji kapitałowych. Doradzała także przy transakcjach pozyskania zewnętrznego finansowania, w szczególności emisji obligacji i innych papierów wartościowych oraz przy transakcjach wykupu menedżerskiego (MBO).

Adwokat Jakub Ślązak jest szefem zespołu procesowego. Był pełnomocnikiem procesowym w licznych procesach karnych, dotyczących wydarzeń z pierwszych stron gazet. Posiada również doświadczenie zawodowe z zakresu przestępstw gospodarczych oraz obrony osób oskarżonych o ich popełnienie (tzw. białych kołnierzyków). Autor licznych publikacji i opracowań z zakresu problematyki prawa karnego – procesowego oraz wycieku tajemnicy przedsiębiorstwa.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.