Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

75 proc. brytyjskich kancelarii może zniknąć w ciągu pięciu lat

11.01.2016, 13:13; Aktualizacja: 11.01.2016, 13:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Taką prognozę przedstawia biuro maklerskie Arden Partners w swoim najnowszym raporcie "Analiza zewnętrznych i korporacyjnych inwestycji w kancelarie prawne".

Reklama

Zdaniem analityków w najbliższych latach należy spodziewać się znaczącej konsolidacji na rynku usług prawniczych pod wpływem rosnących inwestycji zewnętrznych. Pod największą presją znajdą się średniej wielkości kancelarie prawne. Raport wskazuje nawet na 106 spośród 200 firm prawniczych o rocznych przychodach nie przekraczających 22 mln funtów, które szczególnie narażone będą na przejęcie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.