Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

75 proc. brytyjskich kancelarii może zniknąć w ciągu pięciu lat

11.01.2016, 13:13; Aktualizacja: 11.01.2016, 13:32
 • Wyślij
 • Drukuj

Taką prognozę przedstawia biuro maklerskie Arden Partners w swoim najnowszym raporcie "Analiza zewnętrznych i korporacyjnych inwestycji w kancelarie prawne".

Reklama

Zdaniem analityków w najbliższych latach należy spodziewać się znaczącej konsolidacji na rynku usług prawniczych pod wpływem rosnących inwestycji zewnętrznych. Pod największą presją znajdą się średniej wielkości kancelarie prawne. Raport wskazuje nawet na 106 spośród 200 firm prawniczych o rocznych przychodach nie przekraczających 22 mln funtów, które szczególnie narażone będą na przejęcie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.