Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowi partnerzy w kancelarii WKB

13.01.2016, 10:28; Aktualizacja: 13.01.2016, 10:34
 • Wyślij
 • Drukuj

Z dniem 1 stycznia 2016 r. do grona wspólników (partnerów equity) kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr dołączyli dotychczasowi partnerzy Jakub Jędrzejak i dr hab. Jakub Pokrzywniak, natomiast grono partnerów powiększyło się o dotychczasowych doradców Aleksandrę Wędrychowską-Karpińską i Macieja Szambelańczyka.

Reklama

Jakub Jędrzejak jest członkiem zespołów fuzji i przejęć oraz postępowań upadłościowych i restrukturyzacji, kieruje także praktyką bankowości i finansów. Specjalizuje się w prowadzeniu transakcji M&A, w tym z udziałem funduszy private equity oraz inwestorów zagranicznych.

Dr hab. Jakub Pokrzywniak specjalizuje się w doradztwie dla firm z sektorów regulowanych. Doradza klientom w zagadnieniach związanych z prawem ubezpieczeń gospodarczych i prawem energetycznym oraz reprezentuje ich w postępowaniach sądowych i przed organami administracji publicznej. Współzarządza praktyką ubezpieczeniową oraz energetyczną. Jest związany z kancelarią WKB od chwili jej powstania w 2004 roku.

Aleksandra Wędrychowska-Karpińska zarządza zespołem prawa umów handlowych oraz współkieruje praktyką prawa własności intelektualnej i TMT. Jest współzałożycielką kancelarii WKB. Od prawie 20 lat specjalizuje się w kwestiach związanych z prawem własności przemysłowej, prawem autorskim oraz prawem konsumenckim.

Maciej Szambelańczyk jest ekspertem z zakresu prawa energetycznego, w szczególności w obszarze inwestycji w odnawialne źródła energii. Dołączył do zespołu WKB z chwilą powstania kancelarii w 2004 roku.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.