Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowi partnerzy w kancelarii WKB

13.01.2016, 10:28; Aktualizacja: 13.01.2016, 10:34
 • Wyślij
 • Drukuj

Z dniem 1 stycznia 2016 r. do grona wspólników (partnerów equity) kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr dołączyli dotychczasowi partnerzy Jakub Jędrzejak i dr hab. Jakub Pokrzywniak, natomiast grono partnerów powiększyło się o dotychczasowych doradców Aleksandrę Wędrychowską-Karpińską i Macieja Szambelańczyka.

Reklama

Jakub Jędrzejak jest członkiem zespołów fuzji i przejęć oraz postępowań upadłościowych i restrukturyzacji, kieruje także praktyką bankowości i finansów. Specjalizuje się w prowadzeniu transakcji M&A, w tym z udziałem funduszy private equity oraz inwestorów zagranicznych.

Dr hab. Jakub Pokrzywniak specjalizuje się w doradztwie dla firm z sektorów regulowanych. Doradza klientom w zagadnieniach związanych z prawem ubezpieczeń gospodarczych i prawem energetycznym oraz reprezentuje ich w postępowaniach sądowych i przed organami administracji publicznej. Współzarządza praktyką ubezpieczeniową oraz energetyczną. Jest związany z kancelarią WKB od chwili jej powstania w 2004 roku.

Aleksandra Wędrychowska-Karpińska zarządza zespołem prawa umów handlowych oraz współkieruje praktyką prawa własności intelektualnej i TMT. Jest współzałożycielką kancelarii WKB. Od prawie 20 lat specjalizuje się w kwestiach związanych z prawem własności przemysłowej, prawem autorskim oraz prawem konsumenckim.

Maciej Szambelańczyk jest ekspertem z zakresu prawa energetycznego, w szczególności w obszarze inwestycji w odnawialne źródła energii. Dołączył do zespołu WKB z chwilą powstania kancelarii w 2004 roku.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.