Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała Grupo Industrial Saltillo

13.01.2016, 14:45; Aktualizacja: 13.01.2016, 15:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała meksykańskiej spółce w transakcji nabycia Automotive Components Europe (ACE), spółki luksemburskiej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

SK&S doradzał klientowi we wszystkich elementach transakcji, w tym także w zakresie obowiązków regulacyjnych, uzyskiwania zgód organów antymonopolowych oraz kwestiach związanych z finansowaniem transakcji. Ze względu na fakt iż ACE jest spółką luksemburską, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, transakcja wymagała ścisłej współpracy z kancelariami z Meksyku, Luksemburga, Hiszpanii i innych jurysdykcji, w szczególności w zakresie prawidłowego wykonywania obowiązków wezwaniowych, notyfikacyjnych, antymonopolowych oraz przeprowadzenia procedury squeeze-out.

W doradztwo zaangażowany był zespół prawników z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak kierowany przez mec. Krzysztofa Pawlisza, partnera odpowiedzialnego za praktykę rynków kapitałowych kancelarii, w składzie: Andrzej Motyka, Justyna Młodzianowska, Witold Kurek, Jan Pierzgalski i Anna Bartosiewicz. Za kwestie antymonopolowe odpowiadał mec. Krzysztof Kanton, partner odpowiedzialny za praktykę prawa konkurencji.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.