Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała Grupo Industrial Saltillo

13.01.2016, 14:45; Aktualizacja: 13.01.2016, 15:15
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała meksykańskiej spółce w transakcji nabycia Automotive Components Europe (ACE), spółki luksemburskiej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Reklama

SK&S doradzał klientowi we wszystkich elementach transakcji, w tym także w zakresie obowiązków regulacyjnych, uzyskiwania zgód organów antymonopolowych oraz kwestiach związanych z finansowaniem transakcji. Ze względu na fakt iż ACE jest spółką luksemburską, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, transakcja wymagała ścisłej współpracy z kancelariami z Meksyku, Luksemburga, Hiszpanii i innych jurysdykcji, w szczególności w zakresie prawidłowego wykonywania obowiązków wezwaniowych, notyfikacyjnych, antymonopolowych oraz przeprowadzenia procedury squeeze-out.

W doradztwo zaangażowany był zespół prawników z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak kierowany przez mec. Krzysztofa Pawlisza, partnera odpowiedzialnego za praktykę rynków kapitałowych kancelarii, w składzie: Andrzej Motyka, Justyna Młodzianowska, Witold Kurek, Jan Pierzgalski i Anna Bartosiewicz. Za kwestie antymonopolowe odpowiadał mec. Krzysztof Kanton, partner odpowiedzialny za praktykę prawa konkurencji.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.