Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pierwsze postępowanie sanacyjne w Polsce z udziałem Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A.

03.02.2016, 10:42; Aktualizacja: 03.02.2016, 13:58
 • Wyślij
 • Drukuj

1 lutego 2016 r. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie otworzył postępowanie sanacyjne wobec Dayli Polska sp. z o.o. Do pełnienia funkcji zarządcy została wyznaczona spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A.

Reklama

Dayli Polska to sieć drogerii zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zarząd spółki, chcąc ratować przedsiębiorstwo przed upadłością, na początku roku złożył w krakowskim sądzie restrukturyzacyjnym wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jest to pierwsze postępowanie sanacyjne w Polsce, czyli procedura naprawcza prowadzona na podstawie nowych przepisów ustawy Prawo restrukturyzacyjne.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.