Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba i Partnerzy wygrywają sprawę dziennikarza śledczego przeciwko Browarom Regionalnym Jakubiak

17.02.2016, 11:03; Aktualizacja: 17.02.2016, 11:30
 • Wyślij
 • Drukuj

Dziennikarz śledczy Newsweeka został oskarżony o zniesławienie spółki Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. w materiale prasowym pt. „Dygotki husarza” opublikowanym w tygodniku Newsweek Polska oraz na portalu newsweek.pl. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie uniewinnił jednak dziennikarza od zarzucanych mu czynów.

Reklama

W toku postępowania obrońcy dziennikarza wykazywali, że informacje zawarte w spornym artykule były prawdziwe i nie miały charakteru zniesławiającego, sama zaś publikacja powstała w celu ochrony ważnego interesu społecznego.

Konrad Orlik

Konrad Orlik

źródło: Materiały Prasowe

Sąd rejonowy przychylił się do stanowiska prezentowanego przez obronę w tej sprawie. Wyrok nie jest prawomocny.

Dziennikarza reprezentowali adwokat Konrad Orlik, partner oraz adwokat Agnieszka Chajewska z kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.

Agnieszka Chajewska

Agnieszka Chajewska

źródło: Materiały Prasowe

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.