Środa, 7 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba i Partnerzy wygrywają sprawę dziennikarza śledczego przeciwko Browarom Regionalnym Jakubiak

17.02.2016, 11:03; Aktualizacja: 17.02.2016, 11:30
 • Wyślij
 • Drukuj

Dziennikarz śledczy Newsweeka został oskarżony o zniesławienie spółki Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. w materiale prasowym pt. „Dygotki husarza” opublikowanym w tygodniku Newsweek Polska oraz na portalu newsweek.pl. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie uniewinnił jednak dziennikarza od zarzucanych mu czynów.

Reklama

W toku postępowania obrońcy dziennikarza wykazywali, że informacje zawarte w spornym artykule były prawdziwe i nie miały charakteru zniesławiającego, sama zaś publikacja powstała w celu ochrony ważnego interesu społecznego.

Konrad Orlik

Konrad Orlik

źródło: Materiały Prasowe

Sąd rejonowy przychylił się do stanowiska prezentowanego przez obronę w tej sprawie. Wyrok nie jest prawomocny.

Dziennikarza reprezentowali adwokat Konrad Orlik, partner oraz adwokat Agnieszka Chajewska z kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.

Agnieszka Chajewska

Agnieszka Chajewska

źródło: Materiały Prasowe

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.