Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Wierzbowski Eversheds pracowała przy debiucie Work Service na londyńskiej giełdzie

22.02.2016, 11:17; Aktualizacja: 22.02.2016, 11:28
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała firmie inwestycyjnej Capita IRG Trustees Limited, która zorganizowała dla spółki Work Service proces wejścia na giełdę w Londynie, i pełni w ramach struktury funkcję depozytariusza.

Reklama

Kancelaria zapewniła Capita IRG Trustees Limited kompleksowe wsparcie w związku z przeprowadzoną transakcją. Projekt cechował się dużą złożonością, gdyż wymagał rozwiązania wielu kwestii na styku polskich i angielskich regulacji związanych z wejściem spółki Work Service na giełdę w Londynie– mówi dr Krzysztof Haładyj, partner w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Jak podkreśla dr Krzysztof Haładyj, prace nad stworzeniem kompleksowej struktury, w oparciu o którą polskie spółki mogłyby debiutować w Londynie przy wykorzystaniu instrumentu DIs (Depositary Interest), trwały ponad rok. W efekcie udało się stworzyć model, który z powodzeniem będą mogły wykorzystać inne polskie spółki szukające w Londynie dostępu do szerszego kręgu inwestorów oraz lepszej płynności.

W pracę nad debiutem Work Service zaangażowane było też londyńskie biuro Eversheds.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.