Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Wierzbowski Eversheds pracowała przy debiucie Work Service na londyńskiej giełdzie

22.02.2016, 11:17; Aktualizacja: 22.02.2016, 11:28
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała firmie inwestycyjnej Capita IRG Trustees Limited, która zorganizowała dla spółki Work Service proces wejścia na giełdę w Londynie, i pełni w ramach struktury funkcję depozytariusza.

Reklama

Kancelaria zapewniła Capita IRG Trustees Limited kompleksowe wsparcie w związku z przeprowadzoną transakcją. Projekt cechował się dużą złożonością, gdyż wymagał rozwiązania wielu kwestii na styku polskich i angielskich regulacji związanych z wejściem spółki Work Service na giełdę w Londynie– mówi dr Krzysztof Haładyj, partner w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Jak podkreśla dr Krzysztof Haładyj, prace nad stworzeniem kompleksowej struktury, w oparciu o którą polskie spółki mogłyby debiutować w Londynie przy wykorzystaniu instrumentu DIs (Depositary Interest), trwały ponad rok. W efekcie udało się stworzyć model, który z powodzeniem będą mogły wykorzystać inne polskie spółki szukające w Londynie dostępu do szerszego kręgu inwestorów oraz lepszej płynności.

W pracę nad debiutem Work Service zaangażowane było też londyńskie biuro Eversheds.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.