Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria DLA Piper rozwija dział podatkowy

01.03.2016, 10:23; Aktualizacja: 01.03.2016, 10:25
 • Wyślij
 • Drukuj

DLA Piper informuje, że stałą współpracę z kancelarią nawiązał prof. dr hab. Henryk Dzwonkowski.

Reklama

Profesor Dzwonkowski jest adwokatem i doradcą podatkowym. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, odbył też staże naukowe na uniwersytetach w Paryżu (Sorbona, Paryż X i Paryż XII), Uniwersytecie Kraju Basków w San Sebastian i w Akademii Prawa Podatkowego w Amsterdamie. Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz eksperta Biura Analiz Sejmowych. Jest także pracownikiem naukowym Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jest autorem ponad stu pięćdziesięciu prac naukowych z zakresu prawa finansowego oraz prawa podatkowego. Jego komentarze do ordynacji podatkowej doczekały się 7 wydań.

Uczestniczył w licznych konferencjach naukowych, był recenzentem 4 prac doktorskich i autorem około 200 opinii prawnych.

W ramach współpracy z DLA Piper będzie wspierał dalszy rozwój praktyki podatkowej kancelarii.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.