Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adw. Michał Chodkowski krajowym administratorem kodeksu sprzedaży bezpośredniej PSSB

01.03.2016, 13:24; Aktualizacja: 01.03.2016, 13:39
 • Wyślij
 • Drukuj

Adwokat Michał Chodkowski, partner w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy został powołany na stanowisko krajowego administratora kodeksu Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Reklama

Kancelaria Łaszczuk i Wspólnicy współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Sprzedaży Bezpośredniej od jego powstania w 1994 roku.

Prawnicy kancelarii brali udział w tworzeniu kodeksu sprzedaży bezpośredniej PSSB, a adwokat Maciej Łaszczuk pełnił funkcję krajowego administratora kodeksu PSSB do momentu powierzenia tej funkcji Michałowi Chodkowskiemu.

Kodeks sprzedaży bezpośredniej PSSB to zbiór reguł i dobrych praktyk. Reguluje między innymi stosunki między przedsiębiorcami i sprzedawcami a konsumentami. 

Krajowy administrator kodeksu to z kolei niezależna osoba, która nadzoruje przestrzeganie przez przedsiębiorców zrzeszonych w PSSB postanowień kodeksu oraz rozwiązuje spory, dla których podstawę stanowią jego przepisy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.