Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba i Partnerzy doradzała funduszowi Redefine Properties

03.03.2016, 16:17; Aktualizacja: 03.03.2016, 16:37
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria wraz z londyńskim biurem międzynarodowej kancelarii prawnej Pinsent Masons oraz południowoafrykańską kancelarią Cliffe Dekker Hofmeyer doradzała funduszowi Redefine Properties Limited, z siedzibą w RPA, przy transakcji nabycia 75 proc. udziałów w spółce Echo Prime Properties B.V. od spółki Echo Investment S.A.

Reklama

Celem transakcji było przejęcie przez nabywcę kontroli nad portfelem 18 nieruchomości komercyjnych obejmującym budynki biurowe oraz centra handlowe zlokalizowane w 11 miastach w całej Polsce.

Transakcja jest historycznie największą na rynku nieruchomości w Polsce oraz jedną z największych w ostatnich latach w Europie Środkowej.

Rafał Zięba

Rafał Zięba

źródło: Materiały Prasowe

Rafał Rapala

Rafał Rapala

źródło: Materiały Prasowe

W skład zespołu KZP obsługującego transakcję wchodzili m.in.: Rafał Zięba (partner współzarządzający), Rafał Rapala (partner, praktyka prawa spółek), Kamil Osiński (partner, praktyka prawa nieruchomości), Szymon Gałkowski (partner, praktyka sektora usług finansowych), Adam Piwakowski (partner, brytyjski radca prawny), Tomasz Zaleski (partner, praktyka prawa podatkowego), Anna Gwiazda (partner, praktyka prawa pracy), Aleksandra Polak (starszy prawnik, praktyka fuzji i przejęć), Aneta Serowik (prawnik, praktyka prawa spółek), Marcin Rżysko (prawnik, praktyka prawa nieruchomości ) oraz Edyta Rękawek prawnik, praktyka sektora usług finansowych).

Brytyjskim zespołem Pinsent Masons kierowali partnerzy Robert Moir i William Oliver.

Ze strony kancelarii Cliffe Dekker Hoffmeyer transakcją kierował Peter Hesseling.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.