Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Kaczor Klimczyk Pucher Wypiór partnerem startegicznym Allerhand Advocacy

18.03.2016, 10:10; Aktualizacja: 18.03.2016, 10:24
 • Wyślij
 • Drukuj

Dzięki zawartemu porozumieniu KKPW wesprze stażystów tropiących absurdy prawne oraz ufunduje stypendia dla tych, najbardziej zaangażowanych.

Reklama

„Wsparcie kancelarii jest dla nas bardzo ważne, bo dzięki niemu będziemy mogli pracować w ramach trójkątu: Instytut Allerhanda, stażyści i prowadzący ich liderzy oraz kancelaria. Każda ze stron wnosi zupełnie inne, ale równie ważne postrzeganie różnych obszarów prawa, dzięki czemu problemy dyskutowane na zebraniach advocacy będą konfrontowane z naukowcami, praktykami i zapalonymi do zmiany studentami” – mówi Piotr Płonka, dyrektor wykonawczy IA.

„Postanowiliśmy zaangażować się w projekt Allerhand Advocacy, ponieważ widzimy w nim szansę na wzbogacenie programu studiów prawniczych, wciąż nazbyt oderwanych od praktyki, o przedstawienie prawa i prawnika w działaniu, ukierunkowanym na rozwiązywanie problemów większych zbiorowości i poszczególnych jednostek. Z kolei nam, jako kancelarii, kontakt ze studentami, przy wsparciu Instytutu Allerhanda, podczas monitorowania każdej z trzech władz i wypracowywania metod poprawy jej błędów daje możliwość zrewidowania poglądów na szereg zagadnień i odświeżenia cokolwiek adwokackiego emploi. Jesteśmy przy tym otwarci na kontynuowanie współpracy z wyróżniającymi się stażystami, a także wpieranie Instytutu Allerhanda w innych przejawach swojej aktywności jako niezależnego think tanku.” – tłumaczy zaangażowanie KKPW mec. Rafal Wypiór.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.