Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Kaczor Klimczyk Pucher Wypiór partnerem startegicznym Allerhand Advocacy

18.03.2016, 10:10; Aktualizacja: 18.03.2016, 10:24
 • Wyślij
 • Drukuj

Dzięki zawartemu porozumieniu KKPW wesprze stażystów tropiących absurdy prawne oraz ufunduje stypendia dla tych, najbardziej zaangażowanych.

Reklama

„Wsparcie kancelarii jest dla nas bardzo ważne, bo dzięki niemu będziemy mogli pracować w ramach trójkątu: Instytut Allerhanda, stażyści i prowadzący ich liderzy oraz kancelaria. Każda ze stron wnosi zupełnie inne, ale równie ważne postrzeganie różnych obszarów prawa, dzięki czemu problemy dyskutowane na zebraniach advocacy będą konfrontowane z naukowcami, praktykami i zapalonymi do zmiany studentami” – mówi Piotr Płonka, dyrektor wykonawczy IA.

„Postanowiliśmy zaangażować się w projekt Allerhand Advocacy, ponieważ widzimy w nim szansę na wzbogacenie programu studiów prawniczych, wciąż nazbyt oderwanych od praktyki, o przedstawienie prawa i prawnika w działaniu, ukierunkowanym na rozwiązywanie problemów większych zbiorowości i poszczególnych jednostek. Z kolei nam, jako kancelarii, kontakt ze studentami, przy wsparciu Instytutu Allerhanda, podczas monitorowania każdej z trzech władz i wypracowywania metod poprawy jej błędów daje możliwość zrewidowania poglądów na szereg zagadnień i odświeżenia cokolwiek adwokackiego emploi. Jesteśmy przy tym otwarci na kontynuowanie współpracy z wyróżniającymi się stażystami, a także wpieranie Instytutu Allerhanda w innych przejawach swojej aktywności jako niezależnego think tanku.” – tłumaczy zaangażowanie KKPW mec. Rafal Wypiór.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.