Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Hakerzy wykradli kancelariom 85 mln funtów

31.03.2016, 13:44; Aktualizacja: 31.03.2016, 14:09

Zajęło im to jedynie 18 miesięcy. Wszystko zaczęło się w chwili, gdy zorientowali się, że kancelarie zwykle robią przelewy bankowe w piątki.

Reklama

Jak podali przedstawiciele globalnej firmy ubezpieczeniowej QBE, których cytuje dziennik "Financial Times", odnotowano łącznie 150 zakończonych sukcesem przypadków wyłudzeń oraz 10 nieudanych prób. Celem były najczęściej małe kancelarie prawne, niedysponujące wystarczająco skutecznymi systemami zabezpieczeń przed cyberprzestępcami. Kwoty wykradzione jednorazowo z kont wahały się w przedziale między 65 tys. funtów a 1,9 mln funtów. Zdaniem ubezpieczyciela są małe szanse na odzyskanie choćby małej części tych pieniędzy.


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.