Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

K&L Gates reprezentowała SBM przed KIO

13.04.2016, 13:56; Aktualizacja: 13.04.2016, 14:11
 • Wyślij
 • Drukuj

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uwzględniła zawarte w odwołaniu do KIO zarzuty branży budownictwa kolejowego względem nieproporcjonalnych i jednostronnych wymagań umowy
oraz PFU na rewitalizację linii kolejowych.

Reklama

W wyniku wniesienia przez SBM Sp. z o.o., reprezentowanej przez dr Piotra Kunickiego z K&L Gates, odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, PKP PLK uwzględniła wszystkie zarzuty i zobowiązała się do zmiany treści PFU i SIWZ.

Do postępowania odwoławczego wywołanego wniesieniem odwołania w imieniu SBM Sp. z o.o. przyłączyły się po stronie wykonawcy firmy: Strabag, BUDIMEX, PORR Polska Construction, RUBAU Polska, Track Tec Construction oraz TORPOL.

SBM Sp. z o.o. oraz interesy branży reprezentował w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą radca prawny Piotr Kunicki z departamentu kontraktów rządowych i zamówień publicznych K&L Gates w Warszawie.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.