Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Ponad jedna piąta brytyjskich kancelarii w 2015 r. była na celowniku naciągaczy

04.05.2016, 13:13; Aktualizacja: 04.05.2016, 13:25
 • Wyślij
 • Drukuj

To wniosek z badania przeprowadzonego wśród 560 firm prawniczych przez samorząd adwokacki Anglii i Walii.

Reklama

W 8 proc. przypadków oszustom udało się ukraść pieniądze z kont klientów. W większości spraw partnerzy w kancelariach zostali wówczas zmuszeni do pokrycia strat z własnych kieszeni. W pozostałych szkody - przynajmniej w pewnej części - pokrywały banki i ubezpieczyciele. W kilku przypadkach w następstwie oszustwa ubezpieczyciele zdecydowali się podnieść składki. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.