Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

80 proc. partnerów w kancelariach spotkało się z przypadkami korupcji w swojej firmie

10.05.2016, 16:04; Aktualizacja: 10.05.2016, 22:24

To jeden z wniosków zawartych w najnowszym raporcie na temat korupcji i łapówkarstwa w sektorze prawniczym przygotowanym przez międzynarodową kancelarię Eversheds.

Reklama

Badanie, przeprowadzone telefonicznie wśród 500 prawników zajmujących stanowiska zarządcze w dużych, ponad 500-osobowych kancelariach z 12 krajów, pokazuje, że problemy te są przedmiotem poważnych obaw niemal wszystkich przedstawicieli branży. Głównie chodzi jednak bardziej o zagrożenie biznesowe niż prawne. Zdaniem 61 proc. respondentów praktyki korupcyjne niosą ze sobą poważne ryzyko biznesowe, gdyż mogą mieć bezpośrednie, negatywne przełożenie na wyniki finansowe. Jedna piąta ankietowanych dostrzega w nich zagrożenie dla wizerunku i reputacji firmy, zaś tylko 9 proc. traktuje je poważnie z powodu potencjalnych konsekwencji prawnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.