Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

80 proc. partnerów w kancelariach spotkało się z przypadkami korupcji w swojej firmie

10.05.2016, 16:04; Aktualizacja: 10.05.2016, 22:24

To jeden z wniosków zawartych w najnowszym raporcie na temat korupcji i łapówkarstwa w sektorze prawniczym przygotowanym przez międzynarodową kancelarię Eversheds.

Reklama

Badanie, przeprowadzone telefonicznie wśród 500 prawników zajmujących stanowiska zarządcze w dużych, ponad 500-osobowych kancelariach z 12 krajów, pokazuje, że problemy te są przedmiotem poważnych obaw niemal wszystkich przedstawicieli branży. Głównie chodzi jednak bardziej o zagrożenie biznesowe niż prawne. Zdaniem 61 proc. respondentów praktyki korupcyjne niosą ze sobą poważne ryzyko biznesowe, gdyż mogą mieć bezpośrednie, negatywne przełożenie na wyniki finansowe. Jedna piąta ankietowanych dostrzega w nich zagrożenie dla wizerunku i reputacji firmy, zaś tylko 9 proc. traktuje je poważnie z powodu potencjalnych konsekwencji prawnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.