Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Setki kancelarii prawnych w Panama papers

11.05.2016, 13:13; Aktualizacja: 11.05.2016, 13:32
 • Wyślij
 • Drukuj

W bazie opublikowanej przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych można odnaleźć zarówno jednoosobowe praktyki, jak i oddziały dużych, międzynarodowych firm prawniczych.

Reklama

Na liście są m.in. dziesiątki kancelarii pojawiających się w zestawieniach największych firm prawniczych na świecie. Do nich należą m.in. K&L Gates, Freshfields Bruckhaus Deringer, Hogan Lovells, Norton Rose Fulbright, Weil, Gotshal & Manges (wprost wymieniony jest nawet oddział warszawski), Chadbourne & Park, White & Case, DLA Piper, Linklaters, Greenberg Traurig, Bird & Bird oraz Baker & McKenzie

Jednocześnie twórcy bazy podkreślają , że umieszczenie danej firmy na liście nie oznacza jeszcze, że prowadziła ona jakąś nielegalną działalność.

EŚ/Am Law Daily

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.