Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Setki kancelarii prawnych w Panama papers

11.05.2016, 13:13; Aktualizacja: 11.05.2016, 13:32
 • Wyślij
 • Drukuj

W bazie opublikowanej przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych można odnaleźć zarówno jednoosobowe praktyki, jak i oddziały dużych, międzynarodowych firm prawniczych.

Reklama

Na liście są m.in. dziesiątki kancelarii pojawiających się w zestawieniach największych firm prawniczych na świecie. Do nich należą m.in. K&L Gates, Freshfields Bruckhaus Deringer, Hogan Lovells, Norton Rose Fulbright, Weil, Gotshal & Manges (wprost wymieniony jest nawet oddział warszawski), Chadbourne & Park, White & Case, DLA Piper, Linklaters, Greenberg Traurig, Bird & Bird oraz Baker & McKenzie

Jednocześnie twórcy bazy podkreślają , że umieszczenie danej firmy na liście nie oznacza jeszcze, że prowadziła ona jakąś nielegalną działalność.

EŚ/Am Law Daily

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.