Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rekordowy I kwartał 2016 r. dla amerykańskich kancelarii

18.05.2016, 14:40; Aktualizacja: 18.05.2016, 15:59

Jak wynika z badania Citi Private Bank Law Firm Group, dochody dużych firm prawniczych wzrosły w tym okresie o 5,8 proc. To najlepszy wynik od czasu recesji.

Reklama

Wzrostowi dochodów towarzyszył wzrost popytu na usługi prawnicze (o 1.8 proc. w porównaniu z 1 proc. w tym samym okresie rok temu) oraz stawek (o 3,2 proc.). Zdaniem analityków Citi Private Bank Law Firm Group, którzy przepytali łącznie 176 kancelarii, tendencja zwyżkowa to przede wszystkim efekt uregulowania niezapłaconych rachunków z końca 2015 r., stąd może być trudno utrzymać ją w kolejnych miesiącach.


Pozostało jeszcze 66% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.