Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Clifford Chance doradza przy finansowaniu farmy wiatrowej

19.05.2016, 10:30; Aktualizacja: 19.05.2016, 10:46
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała konsorcjum banków w związku z kredytami udzielonymi na rzecz spółek z grupy Fieldon Investments.

Reklama

Transakcja objęła finansowanie i refinansowanie projektu farmy wiatrowej realizowanego przez Energix jako sponsora. Kredytów w łącznej wysokości 552 mln złotych udzieliło konsorcjum EBOiR, Alior Bank S.A. i Bank Ochrony Środowiska S.A.

Transakcja miała skomplikowaną strukturę ze względu na dużą liczbę ryzyk projektowych oraz wielość systemów prawnych, które miały wpływ na jej dokumentację. Kancelaria Clifford Chance doradzała bankom w zakresie prawa polskiego, angielskiego oraz luksemburskiego.

Zespół Clifford Chance składał się z prawników departamentu bankowości i finansów oraz grupy energetyki i ochrony środowiska biura warszawskiego, wyspecjalizowanych w finansowaniu projektów w sektorze energetyki odnawialnej.

Zespół pracował pod kierunkiem dr Rafała Zakrzewskiego, counsela kierującego praktyką prawa angielskiego warszawskiego biura Clifford Chance. Ze strony departamentu bankowości i finansów w skład zespołu weszli: Dominik Kępiński (senior associate) oraz Joanna Kuc (associate). Ze strony grupy energetyki i ochrony środowiska w transakcję byli zaangażowani: Paweł Puacz (counsel, szef praktyki) oraz Joanna Pominkiewicz (associate). W zakresie prawa luksemburskiego doradztwo było prowadzone przez prawników z luksemburskiego biura Clifford Chance: Constantinę Iscru (senior associate) oraz Veronikę Kaszas (associate).

Grupie Energix doradzali Ireneusz Stolarski i Tomasz Kaczmarek z biura warszawskiego Baker McKenzie.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.