Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Baker & McKenzie doradzał Lisnerowi

30.05.2016, 11:02; Aktualizacja: 30.05.2016, 11:08
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała grupie Theo Müller i jej podmiotowi zależnemu - spółce Lisner przy przejęciu 100 proc. udziałów w spółce z branży przetwórstwa rybnego NordFish Foodmark.

Reklama

Prawnicy z Baker & McKenzie zajmowali się m.in. badaniem prawnym due diligence przejmowanej spółki, a także przygotowali dokumentację transakcyjną oraz wspierali klienta w jej negocjowaniu. Zamknięcie transakcji wymagało uzyskania zgód organów ds. ochrony konkurencji w Polsce, Niemczech i Austrii. Prawnicy z biur Baker & McKenzie w Warszawie, Berlinie i Wiedniu przyczynili się do zamknięcia wszystkich postępowań antymonopolowych bez konieczności wszczynania tzw. drugiej fazy.

Liderem zespołu wspierającego Lisner był Tomasz Krzyżowski, przy transakcji pracowali także counsel Mikołaj Piaskowski (odpowiedzialny za część prawa konkurencji) oraz adwokat Radzym Wójcik (odpowiedzialny za część transakcyjną).

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.