Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Brytyjskie kancelarie w coraz większych długach

01.06.2016, 12:53; Aktualizacja: 01.06.2016, 13:14
 • Wyślij
 • Drukuj

Zadłużenie brytyjskich firm prawniczych wzrosło w ubiegłym roku o 36 proc. w stosunku do 2014 r.

Reklama

Według firmy audytorskiej Hazlewoods, która przygotowała właśnie raport na ten temat, kancelarie zwiększają zatrudnienie i zarobki prawników oraz coraz więcej inwestują w IT, gdyż poziom zaufania na rynku usług prawniczych jest obecnie najwyższy od kilku lat.

W przeliczeniu na wspólnika wysokość przeciętnego kredytu bankowego wzrosła z 28 tys. do 38 tys. funtów w 2015 r. Natomiast długi niepaństwowe poszły w górę z 10 tys. do 17 tys. funtów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.