Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KZP doradzała przy największej w historii transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce

06.06.2016, 10:11; Aktualizacja: 06.06.2016, 10:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Fundusz Redefine Properties Limited, z siedzibą w RPA, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu, nabył od spółki Echo Investment S.A. udziały w spółce Echo Prime Properties B.V.

Reklama

Celem transakcji było przejęcie przez nabywcę kontroli nad portfelem osiemnastu nieruchomości komercyjnych obejmującym budynki biurowe oraz centra handlowe zlokalizowane w jedenastu miastach w całej Polsce, w tym: Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Galerię Echo w Kielcach, Outlet Park i Centrum Handlowe Galaxy w Szczecinie, Galerię Amber w Kaliszu, Malta Park w Poznaniu oraz Park Rozwoju w Warszawie. Łączna wartość portfela to ponad 5 miliardów złotych. Jest to historycznie największa transakcja na rynku nieruchomości w Polsce oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej w ostatnich latach.

Firma prawnicza Kochański Zięba i Partnerzy wraz z londyńskim biurem międzynarodowej kancelarii prawnej Pinsent Masons oraz południowoafrykańską kancelarią Cliffe Dekker Hofmeyer była doradcą prawnym Redefine Properties Limited.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.