Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

KZP doradzała przy największej w historii transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce

06.06.2016, 10:11; Aktualizacja: 06.06.2016, 10:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Fundusz Redefine Properties Limited, z siedzibą w RPA, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu, nabył od spółki Echo Investment S.A. udziały w spółce Echo Prime Properties B.V.

Reklama

Celem transakcji było przejęcie przez nabywcę kontroli nad portfelem osiemnastu nieruchomości komercyjnych obejmującym budynki biurowe oraz centra handlowe zlokalizowane w jedenastu miastach w całej Polsce, w tym: Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, Galerię Echo w Kielcach, Outlet Park i Centrum Handlowe Galaxy w Szczecinie, Galerię Amber w Kaliszu, Malta Park w Poznaniu oraz Park Rozwoju w Warszawie. Łączna wartość portfela to ponad 5 miliardów złotych. Jest to historycznie największa transakcja na rynku nieruchomości w Polsce oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej w ostatnich latach.

Firma prawnicza Kochański Zięba i Partnerzy wraz z londyńskim biurem międzynarodowej kancelarii prawnej Pinsent Masons oraz południowoafrykańską kancelarią Cliffe Dekker Hofmeyer była doradcą prawnym Redefine Properties Limited.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.