Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Baker & McKenzie wzmacnia praktykę finansową

06.06.2016, 11:06; Aktualizacja: 06.06.2016, 11:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Na początku czerwca do zespołu Baker & McKenzie dołączył na stanowisko of counsel Paweł Wajda, profesor na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Reklama

Profesor dr hab. Paweł Wajda specjalizuje się w obsłudze klientów w złożonych sprawach z zakresu prawa publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii nadzoru nad rynkami finansowymi, administracyjnoprawnych regulacji rynków finansowych, a także transakcji mających miejsce w obrębie rynków kapitałowych (m.in. fuzje i przejęcia spółek publicznych, wezwania, delisting spółek, emisje papierów wartościowych). Świadczy również usługi w zakresie szeroko rozumianego prawa administracyjnego, postępowań administracyjnych i postępowań przed sądami administracyjnymi.

W kancelarii Baker & McKenzie profesor Wajda będzie się koncentrował na kwestiach związanych z administracyjnoprawnymi regulacjami rynków finansowych oraz na ich wpływie na działalność instytucji finansowych.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.