Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Baker & McKenzie wzmacnia praktykę finansową

06.06.2016, 11:06; Aktualizacja: 06.06.2016, 11:11
 • Wyślij
 • Drukuj

Na początku czerwca do zespołu Baker & McKenzie dołączył na stanowisko of counsel Paweł Wajda, profesor na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Reklama

Profesor dr hab. Paweł Wajda specjalizuje się w obsłudze klientów w złożonych sprawach z zakresu prawa publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii nadzoru nad rynkami finansowymi, administracyjnoprawnych regulacji rynków finansowych, a także transakcji mających miejsce w obrębie rynków kapitałowych (m.in. fuzje i przejęcia spółek publicznych, wezwania, delisting spółek, emisje papierów wartościowych). Świadczy również usługi w zakresie szeroko rozumianego prawa administracyjnego, postępowań administracyjnych i postępowań przed sądami administracyjnymi.

W kancelarii Baker & McKenzie profesor Wajda będzie się koncentrował na kwestiach związanych z administracyjnoprawnymi regulacjami rynków finansowych oraz na ich wpływie na działalność instytucji finansowych.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.