Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnicze startupy otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne

10.06.2016, 13:58; Aktualizacja: 10.06.2016, 14:14
 • Wyślij
 • Drukuj

Nextlaw Labs, platforma współpracy w zakresie rozwoju innowacyjnych, technologicznych rozwiązań prawniczych, uruchomiona przez kancelarię Dentons, podpisała umowę o współpracy z Seedcamp, funduszem kapitału zalążkowego, nastawionym na współpracę z ambitnymi twórcami nowych przedsięwzięć biznesowych.

Reklama

Wspólnie będą oferować wsparcie finansowe początkującym prawniczym startupom technologicznym na całym świecie.

Startupy, które zostaną objęte wsparciem Nextlaw Labs i Seedcamp, będą mogły liczyć też na szkolenia i wsparcie merytoryczne.

Na podstawie składanych wniosków wyłonione zostaną startupy, które uzyskają bezterminowy dostęp do platformy edukacyjnej Seedcamp oraz otrzymają merytoryczne wsparcie od prawników Dentons. Przedstawiciele wybranych firm przejdą także szkolenia z zakresu rozwoju biznesu i marki, a także pozyskiwania kapitału.

Zainteresowane startupy mogą składać wnioski o wsparcie inwestycyjne na stronie www.seedcamp.com/apply do 17 lipca 2016 r.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.