Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba i Partnerzy wygrywa sprawę dla dziennikarza śledczego

14.06.2016, 12:58; Aktualizacja: 14.06.2016, 13:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodzi o sprawę Wojciecha Cieśli, oskarżonego przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM o zniesławienie.

Reklama

Podstawą aktu oskarżenia były artykuły: „Afera Lek-Am, czyli recepta na kasę” oraz „Łapiński, Lek-Am i uzbecka insulina” opublikowane w tygodniku Newsweek Polska oraz na portalu newsweek.pl.

10 czerwca 2016 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie uniewinnił Wojciecha Cieślę od zarzucanych mu czynów.

Konrad Orlik

Konrad Orlik

źródło: Materiały Prasowe

W toku postępowania obrońcy dziennikarza wykazywali, że artykuły zostały opublikowane w celu ochrony ważnego interesu społecznego, kontroli mechanizmów działających w przedsiębiorstwie farmaceutycznym oraz kontroli prawidłowości korzystania przez firmę ze środków publicznych.

Sąd przychylił się do stanowiska prezentowanego przez obronę w tej sprawie.

Agnieszka Chajewska

Agnieszka Chajewska

źródło: Materiały Prasowe

Dziennikarza reprezentowali adwokat Konrad Orlik oraz adwokat Agnieszka Chajewska z firmy prawniczej Kochański Zięba i Partnerzy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.