Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kochański Zięba i Partnerzy wygrywa sprawę dla dziennikarza śledczego

14.06.2016, 12:58; Aktualizacja: 14.06.2016, 13:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodzi o sprawę Wojciecha Cieśli, oskarżonego przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM o zniesławienie.

Reklama

Podstawą aktu oskarżenia były artykuły: „Afera Lek-Am, czyli recepta na kasę” oraz „Łapiński, Lek-Am i uzbecka insulina” opublikowane w tygodniku Newsweek Polska oraz na portalu newsweek.pl.

10 czerwca 2016 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie uniewinnił Wojciecha Cieślę od zarzucanych mu czynów.

Konrad Orlik

Konrad Orlik

źródło: Materiały Prasowe

W toku postępowania obrońcy dziennikarza wykazywali, że artykuły zostały opublikowane w celu ochrony ważnego interesu społecznego, kontroli mechanizmów działających w przedsiębiorstwie farmaceutycznym oraz kontroli prawidłowości korzystania przez firmę ze środków publicznych.

Sąd przychylił się do stanowiska prezentowanego przez obronę w tej sprawie.

Agnieszka Chajewska

Agnieszka Chajewska

źródło: Materiały Prasowe

Dziennikarza reprezentowali adwokat Konrad Orlik oraz adwokat Agnieszka Chajewska z firmy prawniczej Kochański Zięba i Partnerzy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.